DR. Gülşahiden Durucan

1992’de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü, 1994’de İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisans eğitimini, 2000 yılında aynı alanda doktora eğitimini tamamladı.
Kariyerine 1993’de Trakya Üniversitesi’nde akademisyen olarak başladı. İnsan kaynakları alanına ilk adımını 1998’de Tahincioğlu Holding’de attı. Kent & Cadbury Schweppes ortaklığında Eğitim Müdürü, Turkon Holding İnsan Kaynakları Grup Müdürü, Kahve Dünyası İnsan Kaynakları Müdürü, Ulusoy Uluslararası Yatırım Holding İnsan Kaynakları Direktörü, Alışan Grup İnsan Kaynakları Müdürü görevlerinde bulundu.
Halen Batı Group’ta İnsan Kaynakları ve Kalite Sistemleri Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Eğitim, üretim, perakende ve lojistik sektörlerini kapsayan yaklaşık 26 yıllık kariyeri boyunca aile şirketlerinde kurumsallaşma, şirketlerin yeniden yapılanması, insan kaynakları yönetim sistemlerinin kurulumu ve geliştirilmesini içeren çeşitli dönüşüm projelerini yönetti. Kent Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve İKAMİD (İnsan Kaynakları Mesleki İşbirliği Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı olarak bilgi ve deneyimlerini paylaşma fırsatı yakalamıştır.